Njemački HSV, španjolski Real Sociedad i nizozemski Feyenoord veoma su zainteresirani za branič Hajduka, 19-godišnjeg Dominika Prpića.
Prpić je prošle sezone iskoristio svaku priliku koja mu se ukazala u dresu Hajduka i svojim nastupima u SuperSport HNL-u, ali i ranije u juniorskoj Ligi prvaka, skrenuo pozornost europskih skauta. Fizički moćan, tehnički zreo i taktički discipliniran, Prpić je u kratkom vremenu postao jedno od najzanimljivijih mladih imena hrvatskog nogometa.
Sedam milijuna Hajduku itekako treba
Uprava splitskog kluba jasno je postavila početnu cijenu – 7 milijuna eura. Radi se o ozbiljnom iznosu za mladog igrača koji još nije standardni A reprezentativac, no u Poljudu vjeruju kako Prpićeva vrijednost može još dodatno narasti.
Ako Dominik Prpić bude prodan za sedam milijuna eura, to će ga smjestiti među najveće transfere u povijesti Hajduka, ali neće automatski biti apsolutni rekorder – no, sve ovisi o uvjetima i mogućim bonusima.
Mogao bi postati četvrti najskuplji izlazni transfer Bijelih nakon Biuka, Vlašića i Luke Vuškovića.
Hajduk bi tim transferom popunio blagajnu jer mu je novac itekako potreban za budućnost.