Niko Kovač

Hoće li Niko Kovač preživjeti novi gorak poraz Bayerna pitaju se svi nakon velikog slavlja Eintrachta pred svojim navijačima u 10. Kolu Bundeslige. Bivši klub hrvatskog trenera možda je pobjedom 5:1 presudio Kovačevoj eri na klupi Bavaraca.

Sve je Kovaču zakuhao Jerome Boateng koji je dobio crveni karton već u 9. minuti. Srpski nogometaš Filip Kostić je u 25. minuti doveo domaćina do vodstva koje je povećao Sow osam minuta kasnije. U 37. minuti Robert Lewandowski je vratio nadu Bavarcima, ali sve su domaćini riješili u drugom dijelu utakmice.

Prvo je Abraham zabio za 3:1 odmah na početku drugog dijela u 49. minuti, a na 4:1 povećava Hinteregger u 61. minuti na drugu asistenciju Kostića na utakmici. Za 5:1 je zabio Paciencia u 86. minuti.

Vidjet ćemo hoće Kovač preživjeti ovo novo teško razdoblje koje počelo domaćim porazom od Hoffenheima na početku listopada. Potom je uslijedio novi kiks u prvenstvu, domaći remi s Augsburgom te tri pobjede (Olympiacos, Union, Bochum) u kojima Bavarci nisu briljirali i nakon kojih je naš trener primao teške kritike.

Zadnji put je Bayern ovoliko primio prije 11 godina

Zadnji put kada je Bayern nakon 10 kola primio 16 pogodaka bilo je još prije 11 godina kada je na klupi bio Jurgen Klinsmann.

Kovač je prošle sezone osvojio dvostruku krunu s Bayernom, a sezonu prije toga je osvojio Kup upravo s Eintrachtom.

Ivan Perišić ostao je na klupi Bayerna koji je sada četvrti na ljestcici sa 18 bodova, četiri manje od vodeće Borussije iz Moenchengladbacha, dok je Eintracht šesti s bodom manje.

Vodeći sastav lige kao gost je nadigrao Bayer iz Leverkusena sa 2-1 (2-1). Strijelci za sastav iz Moenchengladbacha bili su Wendt (18) i Thuram (42), dok je za domaće pogodio Volland (25).

Josip Brekalo igrao je od 79. minute za Wolfsburg koji je izgubio sa 0-3 (0-0) na gostovanju kod Borussije u Dortmundu. Goloove za domaće postigli su Hazard (52), Guerreiro (58) i Goetze (88-11m). Wolfsburg je sada sedmi sa 17 bodova, a Dortmund drugi sa 19./Gol.hr/