Orkestar iz Nizozemske nastupao na ”Mostarskom ljetu

0

Na ljetnoj pozornici Centra za kulturu Mostar posjetioci su uživali u koncertu koji je za stanovnike Mostara, ali i brojne goste i turiste priređen u okviru ”Mostarskog ljeta 2019.”

Naime, organizatori kulturne manifestacije ”Mostarsko ljeto” u program  raznovrsnih sadržaja uvrstili su i nastup omladinskog gudačkog orkestra  iz Nizozemske. Haydn orkestar je vrhunski ansambl sa sjevera Nizozemske.  Članovi orkestra su talentirani mladi glazbenici.

U okviru ''Mostarskog ljeta'' koncert održao orkestar iz Nizozemske

Orkestar je osnovan  1989. godine kako bi se poticao glazbeni razvoj talentiranih mladih  ljudi po pitanju njihovog sviranja u skladu sa europskom glazbenom tradicijom. Orkestar je tijekom svog postojanja stekao međunarodno  priznanje i osvojio brojne nagrade na različitim natjecanjima. Mostarskoj publici su se predstavili djelima Respighija, Wirena, Haydna,  Dvoržaka, Svendsena i Čajkovskog. Prisustvo ovom, kao i svim ostalim sadržajima ”Mostarskog ljeta”, bilo  je slobodno.